Olimpos Turu

25 Nisan 2022
Genel

Türkiye’de en popüler tatil beldeleri arasında şüphesiz ki Olimpos vardır. Olimpos eşsiz güzellikleriyle turistlerin uğrak tatil beldesi olmayı başarmıştır. Adana çıkışlı Antalya turlarında da Olimpos’a mutlaka gidilir. Peki Olimpos’u bu kadar özel kılan şey nedir? Tabii mitlere kadar dayanan meşhur hikâyeleri bu beldenin böylesine popüler ve ilgi çekici olmasını sağlamıştır.

Daha beldeye varır varmaz tarihin kokusu burnunuza doluyor. Sahilden geçerken gördüğünüz manzara herkesin gördüğünde hayranlık duymasına sebep olmuştur. Ayrıca sahili gezerken karşınıza ağaçlardan yapılan doğal evlerin karşılaşması da imkânsız değildir. Doğa ve tarihin iç içe bulunduğu bir tatil yapmak istiyorsanız Olimpos aradığınız kriterlere uyan bir beldedir.

Olimpos Gezisi Hakkında Bilgiler

Olimpos hem gece hem gündüz güzelliklerle dolu olan nadir yerlerden biridir. Yeşilliğin yanı sıra denizi de seven gezginleri en sık uğradığı beldelerin başında yer alır. Antalya’ya yolunuz düştüğünde Olimpos’un korunan tarihi dokusunu görmeden dönmemelisiniz. Doğa tutkunu olarak Olimpos’a gitmek istiyor ama nereleri gezeceğinizi bilmiyorsanız Adana çıkışlı turlara katılabilirsiniz.

Beldeye gittiğiniz zaman doğa tatilinin yanı sıra deniz ve sahilde de vakit geçirebiliyorsunuz. Araştırma yaparak gittiğiniz zaman hangi aktiviteleri yapacağınızı bilerek daha kaliteli vakit geçirirsiniz. Olimpos’ta en çok yapılan aktivitelerin başında tekne turları geliyor. Tekne turu sayesinde beldedeki sahil, koy ve adaları gezip hepsi hakkında detaylı bilgi öğrenebilirsiniz.

Olimpos Nerede?

Bilindiği üzere Olimpos, Antalya’da yer alır. Antalya’nın Kumluca ilçesine gittiğiniz zaman Olimpos’tan sık sık bahsedildiğini görürsünüz. Burası öyle bir beldeki her türlü tatil çeşidine müsaittir. Mesela tarihi yerleri mi gezmek istiyorsanız? Olimpos’ta tarihi kalıntılar fazlasıyla mevcuttur. Tarih yerine doğaya mı düşkünsünüz? Doğa harikalarıyla tam size hitap eden bir beldedir demek yanlış olmaz.

Sahile gidip dinlenmek isteyenler de Olimpos’u tercih edebilir. Nasıl bir tatil yapmak isterseniz isteyin bu beldeye gittiğiniz zaman pişman olmayacaksınız. Etrafı çamlarla dolu bir vadi olduğu için kış döneminde havası sert ve yağışlı olur. En uygun zamanda gidip eğlenceli faaliyetler yapmak istiyorsanız Adana çıkışlı Olimpos turlarına katılmanız uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

x