Mersin Tur

25 Nisan 2022
Genel

Türkiye haritasındaki şehirler arasından Mersin’i seçtiyseniz Adana çıkışlı turlara katılabilirsiniz. Bilindiği üzere Mersin, çevresindeki şehirlere kıyasla turizm açısından fazla isim yapabilen bir şehir değildir. Dünya genelinde genellikle Antalya ön planda olduğu için insanlar oraya daha çok ilgi gösteriyor. Fakat Adana çıkışlı Mersin turuna katıldığınız zaman çok keyif alacaksınız.

Sahilleri olan bir şehre gitmek istiyorsanız Mersin beklentinizi karşılayacak şehirler arasında yer alır. Adana’dan Mersin’e nasıl ulaşacağınızı merak ediyorsanız Türk Hava Yolları ve Pegasus uçuşlarıyla ulaşım sağlamanız mümkündür. Uçaktan indikten sonra Havaş servisleriyle kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Tarihi açıdan da önemli bir yere sahip olan Mersin’i Adana çıkışlı turlarla gezebilirsiniz.

Mersin Gezi Rehberi

Aklınızda Akdeniz ve Ege tatili yapmak varsa ekonomik yönden Mersin’de rahat edebilirsiniz. Bilindiği üzere Mersin’de yaşamak da en az tatil yapmak kadar ucuzdur. Mersin’e göçlerin bu kadar fazla olmasının sebebi de ucuz yaşam standartlarıdır. Araştırma yaparak Mersin’e gittiğinizde nerede kalabileceğinizi ve nereleri gezebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Araştırma yapmadan tatile çıkarsanız zorlanırsınız.

Araştırmanıza rağmen gezecek yer bulamadıysanız Mut’ta yer alan Yerköprü Şelalesi’ne gidebilirsiniz. Doğa anıtı olarak korumaya alınan bu şelale, Mersin’e giden herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Şelaleye ulaşım sağlamak biraz zor olsa da sonucunda göreceğiniz manzara zorlukları aşmanıza değecek türdendir. Dilerseniz Adana çıkışlı Mersin turlarına katılarak da birbirinden güzel yerleri keşfedebilirsiniz.

Mersin Nerede, Nasıl Gidilir?

Adı eskiden İçel olan Mersin, Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde yer alır. Antalya, Karaman, Konya, Niğde ve Adana’ya komşu olduğu için Adana çıkışlı gezilerin gözde şehirlerinden biridir. Otobüs yerine arabayla gitmeyi düşünüyorsanız Adana ve Mersin arası yaklaşık olarak 1 saat 5 dakika sürüyor. Arabayla gitmek istemiyorsanız otobüsle ya da Adana havalimanı aracılığıyla yolculuk yapabilirsiniz.

Ulaşım sağladıktan sonra zaman kaybetmeden Mersin’i gezmek istiyorsanız Kızkalesi görmeniz gereken yerler arasındadır. Eğer tek başınıza gitmek yerine Adana çıkışlı bir turla gidecekseniz listede Kızkalesi mutlaka vardır. Hikâye açısından da insanlar arasında yaygınlık kazanan Kızkalesi hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

x