Mersin Çıkışlı Güney Ege Turu

25 Nisan 2022
Genel

Mersin’den çıkış yaparak gerçekleştirilecek olan Güney Ege turlarında Bozburun tercih edilen yerlerden biridir. Kıvrımlı tepelerin arkasında gizlenmiş Bozburun’u gördüğünüz zaman guletlerle süslenmiş, küçük bir balıkçı kasabası olduğunu göreceksiniz. Eğer küçük, sakin ve manzaraya sahip yerler keşfetmeyi seviyorsanız Bozburun tercihleriniz arasında yer alabilir. Zaten turlarda da adından söz ettiren bir yerdir.

Özellikle büyük şehirde yaşayan kişiler sakin bir tatil yapmak amacıyla Güney Ege turlarına katılmayı tercih eder. Mersin gibi büyük bir şehir de tur yapmanız için ideal bir yerdir. Şehrin kalabalık olması ve temposu sizi yorduysa Güney Ege turuna katılarak hoş vakit geçirebilirsiniz.

Güney Ege’de Nerelere Gidilmeli?
Tura katılmadaki amacınız doğa ve tarihi eserler görmekse Bozburun beklentinizi karşılayacak bir yerdir. Huzur dolu tatil arayışında olanların Bozburun’a mutlaka uğraması gerekiyor. Gezi boyunca uğrayabileceğiniz rotalardan birisi Ekincik’tir. Bazı insanlar orman ve denizin buluştuğu eşsiz mekânlarda vakit geçirmek ister. İşte Ekincik tam olarak böyle eşsiz tanımlanabilecek nitelikte bir yerdir.

Yeşilliklerin ve denizlerin buluştuğu Ekincik’e gittiğinizde pişman olmayacaksınız. Denizi temiz ve kumsalı güzeldir. Her Güney Ege turunda mutlaka bulunan yerlerden birisi tahmin edileceği üzere Göcek’tir. Göcek, Fethiye’de bulunan bir sahil kasabasıdır ve gidenlerin gönlünde hep yer edinir. Mersin çıkışlı Güney Ege turlarında da planlamalarda yazılan yerlerin başındadır.

Eğlenceli Güney Ege Turları
Güney Ege turlarının son durakları genelde Göcek olur. Çünkü Göcek, Toros Dağları’nın Akdeniz bölgesinde bittiği yerdedir. Fethiye’ye bağlı Göcek’e gittiğiniz zaman hem kültür hem de çevre açısından ne kadar iyi bir yer olduğunu göreceksiniz. Doğanın ve denizin bir aradığı bulunduğu yerleri görmek istiyorsanız seyahat listenizde yer alması gereken rotalardandır.

Göcek’e gidip Fethiye’ye doyamadıysanız Çalış’a uğrayabilirsiniz. Özellikle günbatımını izlemekten hoşlananlar Çalış’a hayran kalıyor. Tura katıldığınız dönem aşırı sıcak zamana denk geldiyse Çalış’taki serinlik içinizi ferahlatacak. Mersin çıkışlı Güney Ege turlarında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Tur ekipleri çoğunlukla gidilecek rotaları sizlerle paylaşır. Planlara göz atarak kendinize uygun turlara katılarak güzel vakit geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

x