Kuzey Ege Turu

25 Nisan 2022
Genel

Yaz aylarında iki tip tatil insanı vardır. Kimi insanlar sıcak bölgeleri tercih ederken kimileri kavurucu sıcaklardan kurtulacağı serin yerleri araştırır. Siz de serin yer arayan kişiler arasında yer alıyorsanız Adana çıkışlı Kuzey Ege turuna katılarak hoş vakit geçirebilirsiniz. Zaten serin tatil bölgesi denildiği zaman hemen hemen herkesin aklına Kuzey Ege tarafları gelir.

Tabii Kuzey Ege’nin tek iyi tarafı serin olması değildir. Aynı zamanda tarih ve doğa düşkünlerini tatmin edecek mekânlara sahip olmasıyla da popüler olduğu söylenebilir. Doğa ve tarihin iç içe olduğu yerler arasında Assos Antik Liman’ı örnek göstermek yerinde bir karar olacaktır.

Serin Kuzey Ege Turu

Antik bir liman olan Assos Antik Limanı, ellili yıllara kadar kullanılan bir yerdir. Çevresi palamut ormanlarıyla ünlü olduğu için insanlar tarafından ilgi toplamayı başarmıştır. Ticari olarak çevredeki meşe palamutlarının iç ve dışa satılması tercih ediliyor. Boya için kullanılan meşe palamutları, vinil boya hammaddesinin bulunması sonrasında önemini yitirmiştir. Şimdiyse Kuzey Ege turlarında ziyaret edilen tarihi bir mekân olarak ilgileri üstüne topluyor.

Gökçeada’yı mutlaka duymuşsunuzdur. Gökçeada sakinliği, huzur dolu olması ve insanlarıyla meşhur bir yerdir. Samimi ve sıcak bir ortam arıyorsanız Kuzey Ege turlarının gözdesi olan Gökçeada’ya gidebilirsiniz. Adana çıkışlı Kuzey Ege turuna katılacaksanız gezilecek yerler listesinde Kadırga Koyu mutlaka vardır.

Kuzey Ege Turunda Gidilecek Yerler

Kuzey Ege turlarının gezilecek yerler listesinin en başında şüphesiz Bozcaada vardır. Rakı – balık masaları ve reçelli kahvaltı sofralarıyla meşhur olan Bozcaada, insanların hafta sonları bile kaçamak yapmak için gittiği bir yer hâline gelmiştir. Balıkçı kasabalarına ilginiz varsa Babakale aradığınız yer olabilir. Kuzey Ege turlarında da tercih edilen yerlerden biridir.

Çam ormanı ve denizin buluştuğu Küçükkuyu’ya gitmeden Kuzey Ege turu tamamlanmaz. Doğal güzelliğin ve sahilin bir arada olduğu Küçükkuyu’ya gittiğinizde güzel vakit geçireceksiniz. Gittiğim yerde buram buram tarih koksun diyenler için Cunda popüler bir yer olarak karşımıza çıkar. Adana çıkışlı Kuzey Ege turlarına katıldığınız zaman birbirinden özel yerler keşfedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

x