Doğu Karadeniz Turları

25 Nisan 2022
Genel

Türkiye genelinde gezilecek yer denildiği zaman Karadeniz listede olmazsa olmaz bölgeler arasında yer alıyor. Karadeniz’e duyulan ilgi artış gösterdikçe yayla, şelale ve derelere giden kişi sayısı da aynı şekilde artış gösteriyor. Artık siz de Karadeniz’i ziyaret etmek, oraları görmek istiyorsanız araştırma yaptıktan sonra seyahat rotanıza dâhil edebilirsiniz.

Her yerde olduğu gibi Karadeniz’de de gidilecek yerlerin planlaması yapılmalıdır. Plan yapmadan seyahat ederseniz geçirdiğiniz vakitten zevk almayabilirsiniz. Tek başınıza Karadeniz’e gitmek istemiyorsanız Adana çıkışlı turları araştırmanızda fayda vardır. Böylece gezi planı konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Artık yolculuğa hazır durumdaysanız Karadeniz hakkında detaylı bilgi edinme zamanı geldi demektir.

Doğu Karadeniz Turu Planlaması

Daha önce hiç Karadeniz gezisi yapmadıysanız tek başınıza yapmanız önerilmez. Özellikle yaylaları mutlaka Adana çıkışlı Doğu Karadeniz turlarına katılarak ziyaret etmenizde fayda vardır. Kendine güvenmeyenler ve hiç Karadeniz deneyimi edinmeyenler geziyi tek başına yapmamalıdır. Karadeniz gezileri çoğunlukla yoğun tempolu ve bozuk yollardan geçilmesi gereken mekânlarla doludur. Bu sebeple turlarla hareket etmenizde fayda vardır.

İnternetten Karadeniz’de gezilecek yerler hakkında araştırma yaparak büyük bir hevesle seyahat etmek istiyor olabilirsiniz. Ancak yaylalara ya da diğer yerlere giden insanlar yolların güvenilirliği konusunda mutlaka sizi uyaracaktır. Kimi insanlar ilk defa Karadeniz’e gitmeyi düşünmesine rağmen yeterince araştırma yapmadığı için tek başına gitmeye kalkışır. Böyle bir durumda ister istemez sorunlarla karşılaşırsınız.

Doğu Karadeniz Turları Ön Hazırlık

Birkaç defa Doğu Karadeniz turlarına katıldıysanız ve bu sefer kendi başınıza gitmek istiyorsanız 4×4 araca ihtiyacınız olabilir. Yoğun bir dönemde gitmeye karar verdiyseniz önceden otel rezervasyonunu yaptırmanız gerekiyor. Karadeniz ilgiyle karşılanan bir yer olduğu için oteller de doğal olarak doludur.

Yolda sıkıntı yaşamamak için yanınıza bol su ve yiyecek almanız gerekiyor. Kıyafet olarak termal mont ve trekking ayakkabıları işinizi görecektir. Bu kadar şeyi tek başınıza üstlenmek istemiyorsanız Doğu Karadeniz turlarına katılabilirsiniz. Adana çıkışlı turlar sayesinde yaylaları, dereleri ve şelaleleri gezerken keyifli vakit geçireceksiniz. Daha fazla detay için tur ekipleriyle görüşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

x