Adana Çıkışlı Güney Ege Turu

25 Nisan 2022
Genel

Yoğun tempolu hayatınıza biraz ara verip rüya gibi gelen sahilleri gezmek istiyorsanız Adana çıkılı Güney Ege turları tam size göredir. Güney Ege turlarında sadece sahiller değil, aynı zamanda ıssız koylar da yer alır. Oraları gezerken sanki size ait olan sahil ve koyları geziyormuş gibi bir his yaratır.

Söz konusu Güney Ege olduğunda tura katılma hayali kuran çok sayıda insan vardır. Özellikle yaz aylarında tatil planı yaparken Güney Ege planı sizin aklınıza da yer etmiş olabilir. Sahil ve koylarını düşündüğünüz zaman böyle bir düşünceye kapılmanız olağandışı algılanmamalıdır. Şimdiye kadar katılmak isteyip de bir türlü vakit bulamadığınız Güney Ege turuna şimdi katılma vakti.

Güney Ege Hayalinizi Gerçekleştirin

Tur düzenleyen kişiler Güney Ege gezisini en popüler yerleri düşünerek planlama oluşturuyor. Çünkü bilindiği üzere her bölgede mutlaka herkesin görmesi gereken mekânlar vardır. Siz de Güney Ege’de bu tarz yerlere gitmek istiyorsanız Adana çıkışlı turlara katılmayı düşünebilirsiniz. Şimdiye kadar rüya gibi gelen hayalinizi gerçekleştirmeniz zor değildir.

Geziye Dalyanköy rotasıyla başlayabilirsiniz. Belki Güney Ege denildiği zaman akla gelen ilk yer Çeşme olabilir ama Dalyanköy de gidenleri kalbinden fetheden bir rotadır. Sakin bir yer olsun ama aynı zamanda geziden zevk alayım diyorsanız Dalyanköy aradığınız kriterlere sahiptir. Çeşme’ye gittiğiniz zaman Dalyanköy’e uğrarsanız denizinin berrak ve soğuk olduğunu fark edeceksiniz.

Güney Ege’de Gezilecek Yerler

Planlarınızda Güney Ege olmasına rağmen en az Kuzey Ege kadar serin bir tatil yapmak istiyorsanız Dalyanköy denizine girmek size iyi gelebilir. Bu bölge aynı zamanda mitleri, efsaneleri ve tarihiyle de meşhurdur. Çeşme’deki otellerden birinde kalarak ya da tur sahiplerinin ayarladığı yerlerde huzurlu şekilde tatilinizi yapabilirsiniz.

Güney Ege turlarında tercih edilen yerlerden birisi de Akbük’tür. Didim’de yer alan bu beldenin kumsalı uçsuz bucaksız olmasıyla meşhurdur. Eğer deniz, yeşil doğa ve sakinlik arayışındaysanız Akbük hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir tatil imkânı sunar. Başka bir alternatifiniz ise Ovabükü’dür. Tatil planı yapmayı düşünüyorsanız daha fazla vakit kaybetmeyin ve Adana çıkışlı Güney Ege turlarına katılın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

x